Cykl webinarów „Bądź bezpieczny. Sekuritologia – kompleksowe bezpieczeństwo”

W listopadzie 2023 roku Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) w Gdyni zorganizowała cykl webinarów pt. „Bądź bezpieczny. Sekuritologia – kompleksowe bezpieczeństwo”. Webinary prowadzili wykładowcy WSAiB. Dla mnie była to okazja do tego, aby przedstawić dwa tematy: „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Nowi znajomi w sieci – o czym pamiętać, zapraszając do grona znajomych” oraz „Kryptowaluty. Zagrożenia związane z funkcjonowaniem walut cyfrowych”.

W ramach przywołanych tematów zrealizowaliśmy cztery webinary, każdy po około 15 minut – po dwa webinary na każdy temat. Dla mnie wyzwaniem było przekazanie rzeczy najbardziej istotnych w tak krótkim czasie, w sposób klarowny, syntetyczny i dostępny dla możliwie najszerszego grona słuchaczy, a jednocześnie tak, aby nikogo nie zanudzić. Dodatkowo, przy nagrywaniu webinarów, musimy łapać kontakt z kamerą, co w osobie mniej doświadczonej z taką formą wykładu budzi lekkie poczucie dyskomfortu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że muszę popracować i nabrać biegłości w realizacji webinarów, ale mam wrażenie, że mimo wszystko udało się całkiem dobrze.

Zapraszam do odsłuchania wszystkich czterech webinarów. Gdyby pojawiły się jakieś pytania, proszę o pozostawienie komentarza lub kontakt mailowy – postaram się odpowiedzieć możliwie najpełniej. Mam nadzieję, że omówione treści będą dla Was ciekawe – jeśli tak, proszę Was o łapki w górę, w końcu poruszamy się w przestrzeni cyfrowej mediów społecznościowych i ten gest ma znaczenie.