Inauguracja Roku Akademickiego w Szkole Doktorskiej Federacji Akademii Wojskowych 2023/2024 oraz uroczystość wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora

22 listopada 2022 roku obroniłem rozprawę doktorską pt. „Cyberbezpieczeństwo systemu bankowego jako istotnego elementu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej”, a 25 listopada 2022 roku decyzją Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o Bezpieczeństwie Federacji Akademii Wojskowych nadano mi stopień doktora w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Daty te mają w moim życiu przełomowe znaczenie, ale to 16 listopada 2023 roku zapamiętam w sposób szczególny. Tego bowiem dnia w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego w Szkole Doktorskiej Federacji Akademii Wojskowych 2023/2024 oraz uroczystość wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora nadanych w Federacji.

Na uroczystości byli ze mną: mój Promotor, dr hab. Jerzy Kosiński, który był moim przewodnikiem i w krytycznych momentach służył radą wynikającą z ogromnego doświadczenia dydaktycznego i naukowego w obszarze cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwa, a także osoby bliskie, bez których wsparcia realizacja ambitnych celów nie byłaby możliwa – w szczególności moja żona, która przez ostatnie lata nieustannie mnie motywowała i obdarzyła nadzwyczajną wyrozumiałością, bez czego nie miałbym dość sił i determinacji, aby sprostać wymaganiom procesu doktoryzowania, rodzicie, teściowie i kolega z pracy reprezentujący całą załogę współpracowników.

Wszystkim, dzięki którym możliwe stało się zrealizowanie mojego marzenia, pragnę serdecznie podziękować. Nie potrafię wymienić każdego indywidualnie, ale jestem przekonany, że doskonale wiecie, do kogo w ten sposób się zwracam – dziękuję więc tym, którzy zachęcali mnie do podjęcia wysiłku badawczego, wspierali oraz osobom, które dzieliły się doświadczeniem i zgodziły się wziąć udział w badaniach.

Jest to podsumowanie mojej wieloletniej pracy, ale także ważny moment, który otwiera przede mną szerokie perspektywy dalszego rozwoju.

 

 

 

Więcej informacji:

  • Oficjalna relacja na stronie FAW – tutaj.
  • Galeria zdjęć – tutaj.