„OSS. Okiem Służb Specjalnych”, czyli podcast obowiązkowy!

Wszyscy, którzy interesują się tematyką wywiadu, kontrwywiadu i bezpieczeństwa – państw, korporacji i różnorakich organizacji jawnych, półtajnych i zupełnie skrytych – powinni zapoznać się z podcastem OSS. Okiem Służb Specjalnych Piotra Hermana. Nie jest to żadna tajemnica, że od zawsze obszar bezpieczeństwa państwa przenika się z obszarem bezpieczeństwa biznesu – to tutaj kumuluje się władza i pieniądze. Fakt ten przyciąga uwagę nie tylko służb specjalnych, lecz także najróżniejszych podmiotów działających z najróżniejszych motywacji, nie zawsze szczerych i pozytywnych, co otwiera szeroki wachlarz zagrożeń.

Do dziś dostępnych jest już 65 odcinków podcastu „OSS. Okiem Służb Specjalnych”, które przedstawiają zagadnienia zarówno w perspektywie historycznej, jak i współczesnej – można więc posłuchać o sekretach carskiej Ochranki (lub Ochrany – w zależności od upodobań), Organizacji Bojowej Polskiej Partii Socjalistycznej (OB PPS), kobiecym wywiadzie bojowym, ale także o tematach aktualnych, takich jak sekty, zorganizowane grupy przestępcze, wywiad gospodarczy, działalność chińskich służb specjalnych, zarządzanie percepcją, oddziaływanie informacyjne i psychologiczne, dezinformacja i decepcja, itp. Nie bez znaczenia dla walorów merytorycznych podcastu jest także fakt, że Piotr Herman ma za sobą ponad siedemnaście lat służby w Policji (dwa lata), w Urzędzie Ochrony Państwa (trzy lata) oraz w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (dwanaście lat), a obecnie szkoli profesjonalistów wywiadu bezpieczeństwa biznesu CSI (ang. Corporate Security Intelligence). Jest więc praktykiem, który wie, o czym mówi.

Ambicją autora podcastu „OSS. Okiem Służb Specjalnych” jest opowiedzieć o tym, co się zdarzyło, jak to zrobiono, dlaczego, jaki płynie z tego morał, a także w jaki sposób możemy to wykorzystać.

Na zachętę proponuję odsłuchanie najnowszego odcinka podcastu – OSS 065. Oszustwo:

Wszystkie zrealizowane do tej pory odcinki znajdziecie pod tymi adresami:

Podcast „OSS. Okiem Służb Specjalnych” – jak twierdzi jego autor – stanowi świetne uzupełnienie „pierwszego na świecie lifestylowego Blogu typu Intelligence” o nazwie: Szpiegul.pl (to prawdziwa kopalnia wiedzy – jeżeli spodoba Wam się podcast, to musicie również odwiedzać bloga).

Moim zdaniem „OSS. Okiem Służb Specjalnych” to podcast unikalny, oryginalny i wartościowy, który pobudza słuchacza do własnych poszukiwań i dalszego zgłębiania omawianej problematyki. Z tego względu szczerze polecam go Waszej uwadze. Piotr Herman zebrał w nim do tej pory ogromną ilość wiedzy teoretycznej i praktycznej, a całość dostępna jest dla nas za darmo – chociaż istnieje możliwość wsparcia rozwoju bloga Szpiegul.pl za pośrednictwem Patronite.