Szósta edycja międzynarodowej konferencji naukowej PTXXI na AMW w Gdyni

W auli biblioteki Akademii Marynarki Wojennej, w dniach 27-29 maja 2024 r., odbyła się 6 edycja konferencji „Przestępczość Teleinformatyczna XXI” (PTXXI.6). Patronat nad konferencją objęła Komenda Główna Policji i Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, a organizatorami było Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa, Akademia Marynarki Wojennej i Allegro.

Tematyka konferencji obejmowała 6 wątków:

  • zwalczanie cyberprzestępczości;
  • zwalczanie cyberprzestępczości w sektorze bankowym;
  • cyberbezpieczeństwo i cyberprzestępczość wymiarze militarnym;
  • cyberbezpieczeństwo i cyberprzestępczość w obszarze kryptowalut;
  • naruszenia własności intelektualnej;
  • projekty naukowe z zakresu wspomagania zwalczania cyberprzestępczości.

 

 

Uczestnicy mieli do dyspozycji dwie równoległe ścieżki, w ramach których organizowano sesję ogólną, anglojęzyczną i bankową, a także warsztaty pozwalające rozwinąć praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego kodowania aplikacji, zabezpieczania danych ulotnych w systemach Windows i szczegółowej analizy protokołów sieciowych. Ciekawą inicjatywą były też cyber-ćwiczenia dla sektora bankowego.

Oprócz możliwości wysłuchania ciekawych i niejednokrotnie zaskakujących wykładów, konferencja jest zawsze doskonałą okazją do networkingu i integracji środowiska związanego ze zwalczaniem cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwem. Co więcej, w tym roku wszystkim sprzyjała nadzwyczajnie dobra pogoda.